Blindfriendly Sobota 20. 10. 2018 | Meniny má Vendelín Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Lekárske služby prvej pomoci nepretržite aj počas Silvestra a na Nový rok

 Vianočné sviatky sú už za nami, niektorí nastúpili opäť do práce a niektorí si naďalej vychutnávajú dni voľna a pripravujú sa na zavŕšenie starého roka. Bratislavský samosprávny kraj prináša prehľad ambulancií lekárskej služby prvej pomoci pre deti a dospelých. Počas Silvestra a aj na Nový rok budú v celom bratislavskom regióne fungovať nepretržite. Lekársku službu prvej pomoci treba vyhľadať pri výraznom zhoršení zdravotného stavu, závratoch či pri príznakoch chrípky. Pre akútne stavy je tu Urgentný príjem, ľudovo nazývaný pohotovosť.

 

V Bratislave lekársku službu prvej pomoci pre dospelých poskytuje nepretržite spoločnosť MED STAR s. r. o a to v dvoch ambulanciách, ktoré nájdete na Strečnianskej 13 a na Ružinovskej 10. Táto spoločnosť rovnako zabezpečuje výjazdovú ambulanciu, v ktorej slúži ďalší lekár pre celú Bratislavu a pre okresy Senec a Malacky. Pre detských pacientov nájdu rodičia pomoc v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou na Kramároch, kde je v prípade vážnejších stavov, aj detská pohotovosť.

V okrese Malacky môžu rodičia v prípade problémov vyhľadať pomoc na ulici Duklianskych hrdinov 34 v Malackách, kde Lekársku službu prvej pomoci pre deti a dorast zabezpečuje spoločnosť VyDePo s.r.o.. Tá zároveň pomáha aj priamo v domácnosti, pretože zabezpečujú návštevné služby so službukonajúcim lekárom pre okres Malacky a Bratislava. Pre dospelých je v Nemocnici Malacky nielen ambulancia lekárskej služby prvej pomoci, ale non-stop je pripravený pomôcť aj urgent, teda Ústavná pohotovostná služba.


V Pezinskom okrese Lekársku službu prvej pomoci pre deti, dorast aj dospelých poskytuje Komplexná záchranná služba s.r.o.. Tú počas Silvestra, ale a aj na Nový rok nájdete nepretržite na Bratislavskej 85 v Pezinku. Komplexná záchranná služba zároveň poskytuje aj detskú výjazdovú pohotovosť pre deti a dorast v okresoch Pezinok a Senec a tiež ponúka návštevnú službu v okrese Pezinok aj pre dospelých.


Ak by sa počas silvestrovskej noci či v prvý januárový sviatočný deň objavili nepríjemnosti so zubami, tak vyhľadať budete môcť zubnú pohotovosť, ktorá bude pre celý bratislavský región k dispozícii nepretržite. Zubno-lekársku službu prvej pomoci pre deti, dorast aj dospelých poskytuje na Drieňovej 38 v Bratislave DENTA Group, s. r. o..


Zoznam lekární, ktoré budú mať pohotovosť počas týchto dvoch dní nájdete na tomto linku:

www.e-vuc.sk/bsk/zdravotnictvo/lekarenska-pohotovost.html