Blindfriendly  5.2.2012 | Meniny má Agáta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

Počasie nás nezaskočilo

Vďaka tomu, že Bratislavský samosprávny kraj pristúpil okrem iného k úprave a radikálnemu čisteniu priekopov popri cestách a tam, kde sú štvorprúdové cesty aj v strede, nás prívaly vody, ktorých sme v poslednom čase svedkami, na našich cestách nezaskočili. Takéto dôkladné zásahy sa nerobili takmer 30 rokov.

 
V niektorých prípadoch cestári z Regionálnych ciest Bratislava dokonca v stredovom pruhu vozoviek objavili staré šachty, ktoré taktiež vyčistili, aby mohli vodu dovádzať tak, aby nezaplavovala cestu. Týka sa to najmä okresu Pezinok, ktorý bol búrkami a prívalovými dažďami zasiahnutý najviac.
Okrem toho pracovníci z RCB zasahovali aj pri odstránení polámaných stromov na ceste z Bratislavy do Svätého Jura.