Blindfriendly Pondelok 23. 10. 2017 | Meniny má Alojza Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

ODBER NOVINIEK

Zadajte e-mailovú adresu, na ktorú sa budú zasielať novinky.
osobných údajov

 

 

 Potom, čo inscenácia Hukot vody získala uznanie zo strany Amnesty International a absolvovala intenzívne turné po Taliansku, predstavila sa v rôznych končinách sveta: Nemecko (SETT Festival – Stuttgart), Francúzsko (Ring festival – Nancy, festival actOral – Marseille, hTh Centre Dramatique National de Montpellier, La MOuson d’été – Pont à Mousson, Les rencontres sous chapiteau – Avignon v spolupráci s Face to Face a Fabulamundi), USA (La MaMa – New York, Montclair State University – New Jersey, Links Hall – Chicago, Theatre Gigante – Milwaukee), Čile (Festival súčasnej dramaturgie, GAM – Santiago), Brazília (kde bol Martinelliho text inscenovaný súborom Comphania Nova de Teatro a uvedený v Sano Paolo).

 Rozhodli o tom na zasadnutí Medzivládneho výboru pre ochranu nehmotného kultúrneho dedičstva v etiópskom Addis Abebe.

 Interaktívne putovanie rozprávkami , vďaka ktorým deti získajú všetko, čo je treba na stavbu novej budovy divadla. Kedy: 14.10. 2017 o 10,00 hod. Kde: Dočasný priestor Bratislavského bábkového divadla - Škultétyho 5

 Dojímavý príbeh o matke a jej dvoch deťoch od známeho dramatika Tennessee Williamsa prinesie na svoje divadelné dosky už tento piatok Divadlo Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

Prvou premiérou Divadla Aréna v divadelnej sezóne 2017/2018 bude jeden z najznámejších titulov svetovej drámy - inscenácia Sklenený zverinec od Tennessee Williamsa. PREMIÉRA: 6. októbra 2017 o 19:00 hod. v Divadle Aréna

 Modra, 7.október 2017 – Jablká budú už tradične druhý októbrový víkend vo viacerých mestách a obciach bratislavskej župy v centre pozornosti. Začne sa totiž obľúbené Jablkové hodovanie® a pre všetkých milovníkov tohto zdravého ovocia je to doslova sviatok.

v divadelnej adaptácii a réžii Jany Mikitkovej uvedie BBD o 18,00 hod. v budove ISTROPOLISU na Škultétyho 5. Všetkých srdečne pozývame.

 Daniela Fischerová Pre deti od 5 rokov Inscenácia vznikla na podklade rovnomennej knižky českej autorky Daniely Fischerovej, dramatizáciu pripravila Jana Mikitková, text preložil, zveršoval a doplnil o básne Jozef Mokoš.

Slávnostná promócia študentov jubilejného 15. ročníka Detskej Univerzity Komenského 201, bude dňa 30. augusta 2017 (streda) o 12:30 hod. v priestoroch Divadla Aréna, Viedenská cesta 10 v Bratislave. Slávnostnej imatrikulácii bude (o 11:00 hod.) predchádzať prednáška Prof. MUDr. Tomáša Zimu, DrSc., MBA, rektora Karlovej univerzity v Prahe na tému: Prečo sa vyšetruje krv?

Otvorenie podujatia: 9. 6. 2017 o 14.00 hodine Trvanie podujatia: 9. 6. - 11. 6. 2017 Miesto konania: Radničné námestie a ulica M. R. Štefánika v Pezinku

Termín konania: 9. jún - 27. august

V dňoch 9. až 11. júna 2017 sa v Pezinku uskutoční už 14. ročník medzinárodného podujatia Keramické trhy, ktorý podporili predseda Bratislavského samosprávneho kraja Ing. Pavol Frešo a primátor mesta Pezinok Mgr. Oliver Solga.

Aj tento rok sa Malokarpatské múzeum v Pezinku zúčastní celoslovenského podujatia Noc múzeí a galérií, ktoré sa uskutoční v sobotu 20. mája. Od skorých popoludňajších hodín budú mať návštevníci možnosť prezrieť si stálu expozíciu múzea Príbeh vína a Dejiny vína a vinohradníctva pod Malými Karpatmi, no to zďaleka nie je všetko.

 v piatok 5.mája 2017 o 10:00h. v divadle Ludus na Pribinovej 25, BA, prosím o zverejnenie oznamu o tlačovej konferencii . Vyprázdnenosť medziľudských vzťahov. Pózy a klišé. Život v nezmyselných schémach. Uviaznutie v stereotypoch správania. Konzum. Potreba spotrebovávať. Lákadlá mediálneho sveta. Klamstvá sociálnych sietí. Žijeme teda absurditu? A sú naše životy nezmyselné? Na to si musí odpovedať zaiste každý sám, ale my vám pomôžeme. Na to si musí odpovedať zaiste každý sám.

 Prijmite pozvanie na podujatie, ktoré sa uskutoční v spolupráci so spolkom Živena a je podporené z prostriedkov Fondu na podporu umenia.

 Malokarpatské múzeum v Pezinku Vás srdečne pozýva na otvorenie štvrtého ročníka výstavy úžitkovej a dekoratívnej keramiky umeleckého keramikára Ivana Štefanoviča pod názvom Krása v hline zakliata 4, ktorá sa uskutoční od piatka 21. apríla 2017 o 15.00 hod. v priestoroch Literárneho a vlastivedného múzea vo Svätom Jure. Výstava potrvá do 20.júna 2017

 O podporu z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry sa v roku 2017 uchádzalo spolu 559 projektov, ktoré postúpili na hodnotenie po splnení formálnych kritérií podľa VZN BSK č. 2/2016 o poskytovaní dotácií z rozpočtu Bratislavského samosprávneho kraja, naformulovaných vo výzve. O podporu sa mohli oprávnení žiadatelia uchádzať podaním žiadosti v termíne 9.11.2016 - 22.12.2016 podľa podmienok zverejnených vopred na stránke www.brds.sk.

 Divadlo Aréna patrí v súčasnosti k jednej z najvýraznejších divadelných, ale i multikultúrnych scén na Slovensku. Od roku 2002, keď bol do funkcie vymenovaný doterajší riaditeľ Juraj Kukura, sa toto divadlo profiluje ako divadlo aktuálnych tém, kritického pohľadu, modernej formy a historicko-politického kontextu.