Blindfriendly Sobota 16. 2. 2019 | Meniny má Ida Liana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

24. jún 2011

 Povodeň (7. júna) v Malých Karpatoch spôsobila na území Bratislavského samosprávneho kraja rozsiahle škody, najmä v oblasti od Modry po obec Doľany. Predbežný odhad nákladov na rekonštrukciu komunikácií a objektov zničených povodňami predstavuje takmer 6 870 tisíc eur.

24. jún 2011

 Domáci vinohradníci si zaslúžia podporu a ochranu proti dovozu lacného vína zo zahraničia. Zhodli sa na tom bratislavský župan Pavol Frešo so štátnym tajomníkom ministerstva financií Vladimírom Tvaroškom a Milanom Pavelkom z Malokarpatskej vínnej cesty.

23. jún 2011

 Medzinárodný charitatívny projekt Na bicykli deťom s medzinárodnou účasťou cyklistov a známych osobností z Česka a Slovenska priniesol prvé výsledky. Celú snahu organizátorov a cyklistov vyzbierať finančné prostriedky pre onkologicky choré deti znásobila radosť z vyzbieraných takmer päť-tisíc eur.

22. jún 2011

 Problematika dopravnej infraštruktúry – integrovaný dopravný systém, parkovacia politika, či cyklistika boli témy dnešnej konferencie k projektu PIMMS TRANSFER, ktorá sa konala na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja.

22. jún 2011

 Plochu s rozlohou približne 1 200 metrov štvorcových pod Novým Mostom v Bratislave vymaľovali v noci na zeleno. Cieľom je upozorniť na dlhodobo zanedbávaný priestor pod Novým mostom.

21. jún 2011

 Pri príležitosti Medzinárodného dňa proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu s nimi sa dnes na Úrade Bratislavskej župy konala konferencia Drogové závislosti v Bratislavskom kraji.

20. jún 2011

 Geoportál Bratislavského samosprávneho kraja sa rozšíri, do mapy bude zahrnuté širšie územie aj za hranicami regiónu. Po novom budú môcť aktualizovať informácie v geografickej databáze aj priamo obce v rámci župy.

19. jún 2011

 Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu dnes za účasti prezidenta Slovenskej hokejbalovej únie (SHbÚ) Jaroslava Melíška, prezidenta Medzinárodnej hokejbalovej federácie (ISBHF) Domenica Di Gironimo, predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša a primátora Bratislavy Milana Ftáčnika, slávnostne otvorili 9. Majstrovstvá sveta v hokejbale.

17. jún 2011

 Bratislavská župa bude spolupracovať s Dnepropetrovskou oblastnou štátnou administráciou (Ukrajina). Spoločnú dohodu dnes v Prezidentskom paláci za prítomnosti prezidentov Slovenskej republiky aj Ukrajiny podpísali predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo a predseda Dnepropetrovskej oblastnej štátnej administrácie Oleksandr Vilkul.

16. jún 2011

 Aktuálny stav v obciach Jablonec a Budmerice v okrese Pezinok, ktoré boli tiež postihnuté minulotýždňovými záplavami, zisťoval počas svojho výjazdu v regióne predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.