Blindfriendly Sobota 16. 2. 2019 | Meniny má Ida Liana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

AKTUÁLNE SPRÁVY

16. jún 2016

 Bratislavský samosprávny kraj je už tretím rokom partnerom podujatia Slovensko potrebuje dobrých otcov. Otcovia môžu svoj deň osláviť s celou rodinou už túto nedeľu v bratislavskom Parku Andreja Hlinku.

16. jún 2016

Bratislavský samosprávny kraj a Hlavné mesto SR Bratislava budú už začiatkom júla hostiteľmi 7. Európskeho samitu regiónov a miest, ktorý do Bratislavy prinesie nielen aktuálne témy, ktorými žije celá Európska únia, ale aj top rečníkov. Jedným z nich je aj podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič. Ten predstavil svoje vízie na dnešnej tlačovej konferencii v Európskom parlamente spolu s hostiteľom samitu, županom Pavlom Frešom.

15. jún 2016

 Klasickú hudbu inak, podanú netradičným spôsobom, v netradičných kontextoch a na netradičných miestach opäť aj tento rok prinesie letný hudobný festival Viva musica! Jeho spoluorganizátorom a partnerom je už po druhý raz Bratislavský samosprávny kraj. 12. ročník festivalu odštartuje otváracím koncertom 2. júla a zároveň slávnostným galakoncertom pri príležitosti slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie.

14. jún 2016

 Predsedníctvo Európskeho výboru regiónov dnes prerokovalo a prijalo dokument, ktorý bude pre mestá a regióny Európy v najbližších dvoch rokoch kľúčový. Bratislavskú deklaráciu prišiel do Bruselu podporiť aj hostiteľ samitu, bratislavský župan Pavol Frešo. Bratislavská deklarácia bude schválená ako hlavný bod programu v Bratislave počas 7. Európskeho samitu regiónov a miest.

14. jún 2016

Život je taký. To je názov novej divadelnej inscenácie hry významného izraelského dramatika, divadelného režiséra, básnika Hanocha Levina. Dnes ju vo svojich priestoroch uvedie Divadlo ASTORKA Korzo ´90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

14. jún 2016

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo podpísal uznesenie, ktorým poslanci župného zastupiteľstva schválili prenájom areálu bývalej SOŠ chemickej Nadácii Cvernovka. Nájomnú zmluvu podpíšu obe strany do konca júla. Jedinečný koncept kreatívneho centra tak zachránila bratislavská župa.

13. jún 2016

Kancelária BSK v Bruseli, ktorá od septembra 2002 zastupuje záujmy Bratislavského samosprávneho kraja v európskych inštitúciách, opäť otvára svoje brány vysokoškolákom. Od septembra sa tak budú môcť dvaja študenti aktívne zapájať do oficiálnych sprievodných aktivít historicky prvého predsedníctva SR v Rade EÚ. Prihlásiť sa treba do 26. júna.

10. jún 2016

 Župní poslanci dnes svojím hlasovaním rozhodli o osude kreatívne ho priemyslu v regióne a dali zelenú jeho presťahovaniu do bývalej budovy SOŠ chemickej na Račianskej. Ekosystému Cvernovky tak už nič nebráni pokračovať. Župa tak napreduje v napĺňaní stratégie o rozvoji kultúry.

10. jún 2016

 Už dnes poslanci Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja na svojom dnešnom pracovnom zasadnutí rozhodnú o osude kreatívneho života v Bratislave. Novým kreatívnym centrom celého bratislavského regiónu by sa tak mala stať budova bývalej SOŠ chemickej na Račianskej ulici v Bratislave.

09. jún 2016

 Počas dnešného dopoludnia zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja prešli tri objekty vo svojom vlastníctve. Prvou zastávkou výjazdu bolo Gymnázium Alberta Einsteina v Petržalke, kde prichádza k významnému narušeniu hydroizolácie budovy vplyvom zmeny toku podzemných vôd, ktoré spôsobili zemné práce na diaľničnom obchvate. Druhou zastávkou bolo Centrum sociálnych služieb Náruč záchrany SENIOR/JUNIOR v Dúbravke a treťou objekt jedálne SOŠ masmediálnych a informačných štúdií v Rači.